Demet Sağıroğlu – Arnavut Kaldırımı (1994)

Arnavut Kaldırımı, 1994 Ekim ayında Demet Sağıroğlunun Türkçe Pop müzik listelerinde büyük bir ivmeyle çıkış yapmasını sağlayan Kınalı Bebek albümünün dördüncü parçasıdır.

Arnavut Kaldırımı, 1994 Ekim ayında Demet Sağıroğlu’nun Türkçe Pop müzik listelerinde büyük bir ivmeyle çıkış yapmasını sağlayan Kınalı Bebek albümünün dördüncü parçasıdır. Çok sayıda başarılı albümün piyasaya çıktığı 90′lı yılların ortalarında dinleyicilerin beğenisine sunulan Kınalı Bebek albümünün aranjörlüğünü Uzay Heparı, prodüktörlüğünü ise Şehrazat yapmıştır.

Demet’in ismini milyonlara duyuran bu albüme adını veren parça olan Kınalı Bebek; birçok kez Amerikan müzik kanalı MTV’de yayınlanmıştır. Albümün başarısında önemli bir rolü olan Arnavut Kaldırımı parçasının klibi ise Avrupa’da çok sayıda izleciyisi bulunan MCM müzik kanalının düzenlediği yarışmada En İyi Klip dalında Türkiye’ye 3.lük kazandırmıştır.

Bestesini Gürol Ağırbaş‘ın yaptığı parçanın bu nostaljik klibi Abdullah Oğuz‘un yönetmenliğinde İstanbul’da çekilmiştir. Kenan Doğulu ve Özkan Uğur‘un geri vokalleri ile Demet’e eşlik ettikleri şarkının klibinde, Aşk ve Ceza dizisinde Bora karakterini canlandıran Cenk Ertan da rol almıştır.

Giden aşklarımın ardından
Ağlayamam ben böyle yas tutamam
Her sözde her gözde şefkat aramam
Kırıyor kalbimi sonunda nasıl olsa

Dün seni gördüm rüyamda
Arnavut kaldırımlı taş sokakta
Ah bir dili olsa da bir konuşsa
Anlatırdı masumca seni bana

No comments yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.